Modula

A HupWiki-ből...

Tartalomjegyzék

Modula

Egyike a Niklaus Wirth által tervezett nyelveknek. Wirth a multiprogramozott rendszerek tanulmányozásához fejlesztette ki a nyelvet az 1973-76 közötti periódusban. Az első megvalósítás PDP-11 számítógépre íródott, az első sikeres alkalmazás a Hexapus volt, mely lehetővé tette az ETH számítóközpont laboratóriumában található miniszámítógépek összekapcsolását.

Modula-2

A Modula-2 egy általános célú procedurális programozási nyelv szintén Wirth munkájának eredménye, a Zürichi ETH intézetben készült 1977 és 80 között, jórészt a szintén Wirth által tervezett Pascal hiányosságainak kijavítására. Wirth felhasználta a XEROX-nál megismert Mesa programozási nyelvvel kapcsolatos tapasztalatait is. A Modula-2 új koncepciókat vezetett be, mint az önállóan fordítható programegységek (modulok) és korutinok a párhuzamos folyamatokat használó rendszerek számára. A modulok segítségével elrejthetővé váltak a modulon belül használt típusok és eljárások.

A Modula-2-t a nyolcvanas években számos egyetemen használták bevezető kurzusokon, és ipari méretekben is alkalmazták (pl. General Motors).

Modula-2+, Modula-2*

FIXME

Modula-2 Implementációk

Linux

Solaris

Modula-3

A DEC és az Olivetti mérnökei (Luca Cardelli, Jim Donahue, Mick Jordan, Bill Kalsow és Greg Nelson) által továbbfejlesztett nyelv, támogatja a garbage collection-t, objektumok használatát és a generikus programozást.

Modula-3 Implementációk

Linux

Lásd Még

Külső Hivatkozások