Alkalmazások

A HupWiki-ből...

A számítógépnek szóló utasítások sorozata, amely egy kidolgozott algoritmus alapján meghatározza, hogy a számítógép milyen módon végezzen el egy adott feladatot. Egyaránt programnak nevezzük a programozók által készített forrásprogramot, amely az ember által olvasható formában tárolja a feladat leírását, és azt a kódot, amelyet a számítógép ténylegesen végrehajt: a futtatható programot, amely a forrásprogramból speciális programok - fordítóprogramok - közreműködésével jön létre. A programokat valamilyen háttértárolón tároljuk, ha éppen nem futnak. Ha egy programot elindítunk, az operációs rendszer a háttértárolóról betölti a memóriába, a CPU számára átadja a program kezdetének címét, majd a program ezután átveszi a számítógép vezérlését és futni, működni kezd.

Természetesen egyetlen operációs rendszer sem érhet el sikereket anélkül, hogy megfelelő alkalmazások léteznének rá. Szerencsére e tekintetben egyetlen szabad/nyílt forrású operációs rendszer sincs elmaradva, szinte minden célra találhatunk megfelelő szabad/nyílt forrású megoldást, így természetesen ez a lista sem lesz soha teljes.

Tartalomjegyzék

Alkalmazások ABC sorrendben

Szerver alkalmazások

Ezek azok a programok, amelyek lehetővé teszik, hogy a gépet valami olyan célra használjuk, ami más számítógépek ezen számítógépre kapcsolódásával járnak.


Desktop alkalmazások

Ezek azok a programok, melyek lehetővé teszik, hogy a saját gépünket valamilyen célra használjuk.

Fejlesztőeszközök

Ezek azok a programok, amelyek lehetővé teszik, hogy szerver és desktop alkalmazásokat fejleszthessenek a programozók, sőt olyan rendszereket is, amelyek nem tartoznak az "alkalmazás" kategóriába - például operációs rendszereket.

Kapcsolódó szócikkek

Személyes eszközök